Meniu
carlsberg-heritage-so_who_is_carlsberg_2880x1440.jpg

1847 m.

J. C. Jacobsen įkūrė „Carlsberg“

1811 m. gimė „Carlsberg“ įkūrėjas Jacobas Christianas Jacobsenas. 1835 m. mirus tėvui, J. C. Jacobsenas perima jo pareigas ir ima virti alų. J. C. buvo tiesiog sutvertas šiam darbui. Vadovaudamasis aistra alui ir anksti pasireiškusiu susidomėjimu gamtos mokslais, J. C. Jacobsenas leidosi į visą gyvenimą trukusią kelionę, kurios tikslas buvo geresnės kokybės alus. Pirmoji stotelė buvo Bavarijoje, kur Miunchene įsikūrusioje alaus darykloje „zum Spaten“ pas Gabrielį Sedlmayrą jis mokėsi alaus virimo technikos. 1845 m. vasarą jis pašto karieta grįžo į Daniją ir specialiai pritaikytoje skrybėlės dėžėje parsivežė du apynių vazonus.

Ilgos kelionės metu jis vėsina apynius – dažnai stoja šalikelėje ir nardina juos į šaltą vandenį. J. C. Jacobsenas pirmąsias lengvo šviesiojo alaus partijas išverda varinėje motinos praustuvėje. Šį alų savo darykloje jis tobulina tol, kol lieka juo patenkintas. Naujajam alui reikia naujos daryklos su daugiau vietos laikyti alui. Visai šalia Kopenhagos jis pastato naują daryklą, kurios pavadinimą sudaro jo penkiamečio sūnaus Carlo vardas ir kalvą reiškiantis danų kalbos žodis „bjerg“. Taip 1847 m. gimė „Carlsberg“. Tarptautinio pripažinimo alus sulaukė po vos 21 metų, kai pirmasis „Carlsberg“ alus buvo eksportuotas į Didžiąją Britaniją.

1867 m.

„Carslberg“ daryklą nusiaubia didžiulis gaisras

gl-c-brand-1867514.png (1)

J. C. Jacobsenas po šio incidento vėl modernizuoja savo daryklą. Jis įrengia vėsinimo sistemą, dėl kurios pagerėja produkto kokybė, ir pardavimai ima smarkiai augti. Dabar iš alaus virimo proceso studijų Europoje grįžta J. C. Jacobseno sūnus Carlas. Jis pakviečiamas naujai pastatytame gamyklos priestate virti savo alų. Daryklą jis pavadina „New Carlsberg“. Norėdamas patenkinti paklausą, Carlas pirmiausia didina našumą ir perpus sutrumpina tėvo gamybos procesą. Po vos 10 metų „New Carlsberg“ pardavimai pranoksta tėvo „Old Carlsberg“. Carlo parduodamas alus taip pat vadinasi, „Carlsberg“, tačiau, tėvui labai priešinantis, Carlo alaus saugojimo laikas trumpesnis. Dėl šios priežasties šeimoje tarp tėvo ir sūnaus įsiplieskia nesantaika. J. C. Jacobsenas nusamdo teisininkus, kurie išspiria Carlą iš priestato ir bando teisiškai apriboti jo gaminamo alaus kiekį. Jis net bando priversto Carlą pakeisti daryklos pavadinimą. J.C. taip pat nori sau pasilikti etiketės išvaizdą, tačiau Carlas nesutinka. 1886 m., prieš pat J. C. Jacobseno mirtį, tėvas ir sūnus galiausiai susitaiko.

1868 m.

Pradedamas „Carlsberg“ eksportas

lagerkaelder-1950_2.jpg
carlsberg-heritage-jc_jacobsen_color_2880x1800.jpg

1870–1880 m.

J. C. Jacobsenas laimi tarptautinius apdovanojimus

1875

J. C. Jacobsenas įkuria „Carlsberg Laboratory“, kurioje tiriami salyklo gamybos, alaus darymo ir fermentavimo procesai

1876

Įsteigiamas fondas „Carlsberg Foundation“, kurio tikslas – valdyti „Carlsberg Laboratory“ ir remti mokslinius tyrimus Danijoje

1882

Susipykęs su tėvu, Carlas Jacobsenas įsteigia naują nepriklausomą alaus daryklą „New Carlsberg“

timeline-20110428-151722-6.jpg

1883 m.

Iki 1883 m. profesorius Emilis Christianas Hansenas sukūrė tobulai nuoseklios alaus gamybos raktą. Jis išsiaiškino, kad organizmus sudaro skirtingi grybeliai ir kad mielių kultūras galima auginti. Jis atskiria gryną mielių kultūrą ir visiems laikams pakeičia alaus gamybą. Grynų mielių auginimo būdas labai brangus, taip pat, jis iš esmės pakeis alaus kokybę visame pasaulyje. Visgi J. C. Jacobsenas nusprendžia nelaikyti jo paslaptyje, o juo dalytis su įvairių šalių alaus gamybos specialistais. Galbūt J. C. Jacobsenas žinojo, kad originalo niekas nepralenks ar kad net sėkmės atveju, kiekviename aluje bus šiek tiek „Carlsberg“. Nepriklausomai nuo sprendimo priežasčių, „Carlsberg“ mielės naudojamos daugelyje šiandien gaminamų lengvo šviesiojo alaus rūšių.

1909 m. chemikas iš Danijos Sørenas P. L. Sørensenas, vadovavęs „Carlsberg Laboratory“ chemijos skyriui, laboratorijoje sukūrė pH skalę. Jo novatoriški tyrimai itin paveikė alų ir mokslą. pH skalė tapo standartu, pagal kurį nustatomos skysčio reakcija ir sąveika su gyvais organizmais. Visą XXI a. „Carlsberg Laboratory“ prisidėjo prie svarbių fermentų tyrimų ir tai tęsia iki šiol.

1889 m.

„Carlsberg“ pradeda eksportą į Aziją

carlsberg-heritage-the_carlsberg_logo_2880x1440.jpg

1904

„Carlsberg“ nusamdo danų architektą ir menininką Thorvaldą Bindesbøllą, kurio sukurta etiketė visiems laikams pakeis „Carlsberg“ išvaizdą. Tais pačiais metais „Carlsberg“ taip pat tampa pirmąja Danijos alaus darykla, kurios gaminamas alus pradedamas tiekti į karališkuosius rūmus. Karūna ant „Carlsberg“ etiketės – ypatingos garbės įrodymas. Natūralius „Carlsberg“ ingredientus simbolizuoja etiketėje vaizduojamas apynio lapas. J. C. Jacobsenui ir jo sūnui Carlui „Carlsberg“ gamyklos išvaizda labai svarbi. Ir tėvas, ir sūnus tikėjo, kad patraukli aplinka, pavyzdžiui, menas, gali pakelti nuotaiką. Jie „Carlsberg“ pramoniniuose pastatuose pasitelkė naujus architektūrinius stilius ir siekė sukurti estetišką alaus daryklą.


Carlas Jacobsenas norėjo įrodyti, kad daryklos kaminas gali būti meno kūrinys. Jo nurodymu, 1900 m. pastatytas garsusis „Carlsberg“ susuktas kaminas. Ant pirmojo įėjimo vartų vaizduojama 12 smailių žvaigždė, kuri yra senojo „Carlsberg“ prekių ženklas. Carlo Jacobseno pastatytas dramblio bokštas tikriausiai yra garsiausias įmonės statinys. Drambliai simbolizuoja keturis išgyvenusius Carlo vaikus. Dramblio simbolį vyras pasirinko todėl, kad šis gyvūnas reiškia stiprybę, ištikimybę ir darbštumą – tai tobulai atitiko jo moto „Laboremus Pro Patria“, kas lietuviškai reiškia „Leiskite dirbti savo šaliai“.

 

1906 m.

Naujoji ir senoji „Carlsberg“ gamyklos susijungusios tampa „Carlsberg Breweries“. Carlas tampa pirmuoju „Carlsberg Breweries“ vadovu. Jis įsteigia pensijų fondą darbuotojams ir nustato aštuonių valandų darbo dieną.

carlsberg-heritage-united_at_least_2880x1440.jpg (1)
carlsberg-heritage-soren_sorensen_color_2880x1800.jpg

1909 m.

S. P. L. Sørensenas sukuria pH skalę

XXI a.

Vykdomas eksportas, plečiama veikla

1932

„Carlsberg“ įsteigia eksporto skyrių, rengiami reguliarūs importo agentų vizitai

1954

Pasirašomos sutartys su Airijos, Gibraltaro ir Maltos bendrovėmis dėl „Carlsberg“ alaus pilstymo vietos rinkoms

1966

Suteikiama pirmoji užsienio licencija, ir „Carlsberg“ alus pirmąkart gaminamas už Danijos ribų – Kipro „Photiades Breweries“

1968–2000 m.

1968–1981 m. „Carlsberg“ sutelkia dėmesį į užsienį ir atidaro alaus daryklas įvairiose pasaulio dalyse. 1968 m. atidaroma pirmoji darykla užsienyje. 1972 m. „Carlsberg“ atidaro alaus daryklą Malaizijoje, 1974 m. – Jungtinėje Karalystėje, o 1981 m. – Honkonge.

Laikotarpiu po 1976 m. už Danijos ribų parduodamo „Carlsberg“ ir „Tuborg“ kiekis gerokai viršija prekybą vietos rinkoje. „Carlsberg“ ir „Tuborg“ produktų pasisekimas visose pasaulio dalyse siejamas su dėmesiu kokybei, žinioms ir technologiniam profesionalumui.
Paskutiniame XX a. dešimtmetyje „Carlsberg“ užsienyje dirba vis labiau, ir bendrovė didina nuosavybės laipsnį ar įsigyja akcijų alaus daryklose Portugalijoje, Švedijoje, Vietname, Kinijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir Kroatijoje.

20081119-220931-1.jpg

1970 m.

„Carlsberg“ listinguojama Kopenhagos vertybinių popierių biržoje

1973 m.

Sukuriama garsioji „Carlsberg“ reklaminė eilutė „Probably the best beer in the world“

Sail With Background

2016 m.

„Carlsberg“ pristato naująją bendrovės strategiją SAIL'22

01_twobottles_ultrawide.jpg

2016 m.

„Carlsberg Laboratory“ jubiliejaus proga „Carlsberg“ pristato „Rebrew Project“.